Domy z konopí

CO DĚLÁME

V návaznosti na architektonickou studii (ať z naší nebo cizí dílny) zpracujeme dokumentaci pro stavební povolení. Vyřídíme za Vás všechny potřebné dokumenty a vyjádření dotčených orgánů státní správy. Stavebním řízením Vás provedeme až do získání stavebního povolení. Zastoupíme Vás při komunikaci s úřady, tu Vám „přeložíme do češtiny“. ☺

Máte vyhlídnutý pozemek? Nabízíme analýzu záměru, během které za Vás zjistíme všechny možnosti, které pozemek nabízí. Současně odhalíme všechna rizika a omezení, které na Vás mohou číhat. Máte koupený pozemek a chcete začít s projektováním? Vypracujeme Vám architektonickou studii dle Vašich představ. Během té si ujasníme zasazení do terénu, celkový vzhled, dispozice a materiálové řešení Vašeho vysněného domečku.

Máte rozjetý projekt či stavbu a nevíte si rady? Uvažujete o použití hempcretu? Neváhejte se na nás obrátit. Domluvíme si online meeting a probereme vše, co bude potřeba. Získané vědomosti a zkušenosti rádi sdílíme.

Hempcrete (konopný beton) je velice oblíbený u svépomocníků. Za práci se dá přeci ušetřit nejvíce! Můžeme nakoukat desítky videí a přečíst kupu článků, ale vlastní kontakt s materiálem pod vedením zkušené osoby nic nenahradí. Rádi Vás uvidíme na některé z probíhajících staveb, kde si materiál můžete osahat a naučit se s ním správně pracovat. A příští workshop bude třeba právě na Vašem budoucím domečku.

  

„Sdílení informací je základním předpokladem k vývoji lidstva.“ 

Povědomí o možnostech využití konopí ve stavitelství není v České republice stále dostatečně zakořeněno. Jak u laické, tak u odborné veřejnosti se stále setkávám s údivem, když se zmíním o domech z konopí, potažmo konopného betonu. Většinou následuje zvědavost, spousta dotazů a nakonec uznání, že to opravdu dává smysl. 

Přednášku vždy upravíme pro cílovou skupinu. Ať už se jedná o stavební odborníky, studenty, konopné nadšence, zemědělce, podnikatele či širokou veřejnost. Je důležité, aby lidé věděli o alternativách ke stavebním materiálům, které na trhu drží monopol. Především studentům, budoucím architektům a stavebním inženýrům je potřeba ukázat výhody přírodních stavebních materiálů z hlediska obnovitelnosti zdrojů a zdraví obyvatel.