Domy z konopí

FAQ

Každý projekt naceňujeme individuálně. Cenu ovlivňuje samozřejmě velikost objektu, složitost, rozsah požadované projektové dokumentace, spolupráce s profesanty, termín… Základní hodinová sazba pro konzultace je 700 Kč/hod. Pro individuální cenovou nabídku kontaktujte naši kancelář.

Po prvním kontaktu a uvedení do problematiky si prostudujeme dostupné materiály, fotky, případně se zajedeme podívat na pozemek (stavbu, konstrukci,…). Následně probíhá komunikace emailem, telefonáty a videohovory. Je možno se scházet také osobně v Brně.

To je pochopitelně jedna z nejčastějších otázek. Ovšem – kolik stojí auto? Odpověď záleží na mnoha faktorech a může se podstatně lišit. Přírodní materiály jsou obecně o něco dražší než produkty petrochemického průmyslu (jaký paradox). Výhodou je, že se používá jeden materiál pro celou tloušťku stěny. Ve výsledku je cena stejná jako u konvenční dřevostavby.

Nejsme výrobci, ale umíme zprostředkovat prodej materiálů pro výrobu hempcretu na místě stavby. Lze zprostředkovat také prodej prefabrikovaných bloků či jiných přírodních izolací a stavebních materiálů. Pro cenovou nabídku kontaktujte naši kancelář.

S tímto tvrzením se setkáváme pravidelně. Není to pravda. Jde o materiály s naprosto odlišnými vlastnostmi. Už samotný název konopný beton je zavádějící. Bohužel se toto označení pro hempcrete uchytilo, evokuje představu klasického betonu a potřebu porovnávání s ním. Klasický beton je využíván pro svou pevnost v tlaku, zatímco hempcrete využíváme jako izolaci. Nosnou funkci v konstrukci plní dřevěný rám.

+ přírodní regulace vlhkosti v interiéru a vytváření zdravého prostředí